Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

28 Ağustos 2014


Dil Eğitimi


Akademik


Bilgi Bankası


Kurlar

1 USD2.162 TL
1 EUR2.8499 TL
1 GBP3.5902 TL
1 CAD1.9863 TL
1 AUD2.0237 TL
1 NZD1.8096 TL

Anket


Site İçi Arama


 

 
 
Bilimevi

Bu Şehirde Bulunan Dil Okulları

SANTA BARBARA - CALIFORNIA - AMERİKA

 

Santa Barbara, zengin bir kültürel hayat ve çok çeşitli tiyatroları, konserleri, müzeleri, gece kulüpleri, restoranları ve festivalleri ile sizi büyülemektedir. Doğal güzellik ve şehir hayatının büyülü güzelliğinden hoşlanacaksınız. Bu canlı şehrin tarihinde İspanyol mimarisini görmek mümkündür. Santa Barbara'dan sıklıkla “Amerikan Rivierası” diye söz edilir. Bölge; plajları, batı kıyısındaki iskelesi, botanik ve hayvanat bahçeleriyle Doğu California'nın en hoş yerlerindendir. Santa Barbara Los Angeles'dan arabayla bir saat uzaktadır.

 

Yüz Ölçümü: 111.6 kilometrekare'dir.

Nüfus: Santa Barbara'nın nüfusu 180.000 civarındadır.

Zaman Dilimi: Santa Barbara Pacific Time Zone (Pasifik Zaman Dilimi)'ndedir. Los Angeles Türkiye'den 9 saat geridedir.

Voltaj Düzeyi

110 volttur. Prizleri ikili olmasına rağmen yassı uçludur. Yanınızda elektrikli alet götürecekseniz kesinlikle bir adaptöre ihtiyaç vardır.

İklimi

Akdeniz iklimi, büyük geniş kumsalları, sonsuz cazibesi ile yaz döneminde sıcaklık derecesi 16–28 derece arasındadır. Kışları ise gün boyunca 12–18 derece arasındadır.

Giyim

İklimi Akdeniz iklimini andırdığı için yaz aylarında hafif kıyafetleri yanınıza almanız tavsiye olunur. Bunaltıcı sıcaklara karşın şapka ve güneşe karşı gözlüğünüzü yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Akşam serinliğine karşı yine de yanınızda sweat-shirt gibi kıyafetler bulundurmanız da önerilir. Kış ayları fazla sert geçmediği için normal kışlık kıyafetler yeterlidir.

Ulaşım

Santa Barbara'da ulaşım için birçok yol vardır. Bunlardan bir tanesi Transit Center (TC), Transit Merkezi'dir. Bu merkez “MTD Santa Barbara” adı altında şehirdeki merkezi bağlantıdır. Birçok otobüs seferleri buradan yapılır ve son durakları burasıdır. Bu merkezde büyük bir bekleme salonu vardır ve buradan otobüs bileti ve otobüs passleri alabilirsiniz. Bunların yanı sıra Santa Barbara'nın otobüs hatlarının haritasını TC Danışmanı ile inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Bir diğer otobüs merkezi de “The Downtown Waterfront Shuttle”, Şehir Merkezi Waterfront Servis Otobüsleri' dir ve “City of Santa Barbara” tarafından sponsor edilmektedir. Bu otobüs hattı hareketli State Street ve Waterfront çevresinde işlemektedir. Şehir Merkezi Waterfront Servis Otobüslerini üzerindeki sembollerden tanıyabilirsiniz. Bu sembol mavi ve siyah yelkenli şeklindedir. Şehir Merkezi Waterfront Servis Otobüsleri State Street'ten Sola Street'te ve oradan da Sterns Wharf'a kadar gitmektedir.

Bisiklet Kiralama: Bir başka ulaşım aracı da bisiklettir. Çok ekonomik olduğu için yerli ve yabancı öğrenciler tercih ederler. Ayrıca Santa Barbara'da bisiklet kullanımı çok rahattır, çünkü şehrin her bir yanında bisiklet kaldırımları güzelce belirlenmiş, birçok korumalı bisiklet park yerleri vardır ve en önemlisi şehir içinde yollar fazla engebeli değildir.

Bisiklet Kiralama Yeri: Beach Rentals, 22 State Street Santa Barbara, Tel: 805 966 - 6733

Tam sahil kenarında bu merkezin sıra kayaklar, dağ bisikletleri ve birçok alternatif alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz malzemeler bulunmaktadır. Bu yeri bulmanız çok kolay olacaktır, State Street'in hemen aşağısında ve Dolphin Fountain'ın hemen karşısındadır. Büyük bisiklet sembolü ile karşınızda duruyor olacaktır!

Taksiler: Diğer ulaşım sistemi de taksilerdir. Aşağıya arayabileceğiniz taksilerin telefon numaraları bulunmaktadır.

•  Blue Dolphin Cab - (805) 962 6886

•  Rose Cab - (805) 564 2600

•  Super Ride Airport Shuttle - (805) 683 9636

•  Yellow Cab - (805) 965 5111

•  Santa Barbara City Cab - (805) 968 6868

•  Orange Cab - (805) 964 2800

 

Yemek

Santa Barbara'da düşünebileceğiniz her ülkeden yemekler ve her türlü alternatif bulunmaktadır. A'dan Z'ye birçok tadı alabileceğiniz restoranlar şehrin dört bir tarafında yaygındır. Tadabileceğiniz bazı ülkelerin yemekleri şunlardır: Japon, Kore, Yahudi (Kosher), Meksika, Pizza, Güney Afrika Yemekleri, Deniz Yemekleri, İspanyol Steakhouse, Vejetaryen, Vietnam, Tropikal yemekler, Fransız Yemekleri, Alman Yemekleri, Cajun Yemekleri, Thai yemekleri ve bunların haricinde sayamadığımız birçok yemek çeşitlerini tadabilirsiniz.

 

Alışveriş

Santa Barbara alışveriş konusunda zengin seçeneklere sahip bir şehirdir. El sanatı mağazaları, hediyelik eşya mağazaları, ünlü mağazalar, butikler, outlet (fabrika satış) mağazaları ve büyük mağaza merkezleri ile doyasıya alışveriş ihtiyacınızı ve zevkinizi karşılayacağınız yerlere sahiptir. Bunlardan bazıları:

Paseo Nuevo: Pasa Nuevo, Santa Barbara'nın en popüler yerlerinden biridir. Birçok Santa Barbara'lı burada alışveriş yapmayı adet haline getirmiştir. İspanyol stili geniş alanları, tropikal çiçeklerle çevrili küçük görsel havuzları ile gezilmeye değer bir alışveriş merkezidir. Burada 50'den fazla özel mağaza bulunmaktadır. Pasa Nuevo şehir merkezindedir.

El Paseo: Tarihi El Paseo, California'nın ilk alışveriş merkezidir ve burası 1920'lerde inşa edilmiştir. Burada benzersiz hediyelik eşya mağazaları, kuyumcular, galeriler ve romantik bahçeleriyle süslü birçok restoranlar bulabilirsiniz. El Paseo şehir merkezindedir.

La Arcada : La Arcada alışveriş merkezi State Street'in kuzey kesimindedir. Egzotik bitkileri, tropikal çiçekleri ve şaşırtıcı gerçeğe benzer tunç heykelleri ile eşsiz güzelliğe sahip alışveriş merkezidir. İlginç alışveriş mağazaları, galerileri, butikleri, kafeleri ve restoranları ile görülmeye değer alışveriş merkezlerinden biridir.

 

Tüm Yıl Geneli Faaliyetler

Santa Barbara'nın konumu dağlar ve Pasifik Okyanusu arasındadır. Yıl boyunca spor ve dışarıda yapılan aktiviteler için mükemmel bir yerdir. Yaz boyunca yapabileceğiniz aktiviteler şunlardır:

Su sporlar: sörf, yelkenli, yüzme, scuba diving,

Dağ sporları: kaya tırmanışı, kamp yapma, yürüyüş,

Plaj aktiviteleri: voleybol, paten yapma, barbekü partileri, şehir sporları, golf, bisiklete binme,

Diğer aktiviteler: uçuş dersleri, uluslararası kültürel olaylar, mevsimsel festivaller ve ata binme dersleri alabilirsiniz. Santa Barbara'da, bu kadar aktif bir şehirde, bir dakikanız bile boş geçmeyecektir.

 

Gezilecek Yerler

Santa Barbara Country Courthouse, Mission Santa Barbara ve Santa Barbara Sanat Müzesi'dir. Bölge; plajları, batı kıyısındaki iskelesi, botanik ve zooloji bahçeleriyle Doğu California'nın en hoş yerlerindendir.

 

The Mission: Santa Barbara için her şey burada başladı. Bu tarihi bina, şehirde bulunan birçok güzelliklerin arasında, muhakkak görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Şehrin anısını taze tutan The Mission, halen birçok önemli dini ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Adres: 2201 Laguna Street, Santa Barbara, Tel:805-682-4149

The Waterfront: Burası Santa Barbara'nın kalbi olarak adlandırılan güzelliği ve eğlence dünyası ile bilinir. Burada üç harika sahil, birçok mükemmel restoran, müze, liman ve iskele bulacaksınız. Muhakkak görülmesi gereken yerlerden bir tanesi.

The Courthouse: Bu göz kamaştırıcı bina 75 sene önce inşa edilmiştir fakat 200 senelik Spanish Colonial görünümünü ve hissini yansıtmaktadır. Eğer bu harika binayı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız bu binanın kulesine çıkmayı unutmayın. Kuleden manzara görülmeye değer. Pazartesi ile Cumartesi günleri arasında 08:00 - 17:00, Pazar günü 10:00 - 17:00 saatleri arasında açıktır . Tel: 805-962-6464

The Zoological Gardens: Ülkenin en iyi küçük hayvanat bahçelerinden bir tanesidir. Hayvanat bahçesi park şeklinde tasarlanmış ve birçok piknik masaları, açık alanları vardır. Hayvanları rahatlıkla görebilirsiniz. Bu hayvanat bahçesi küçük olarak adlandırılmakta fakat burada tam 600 hayvan bulunmakta. Her gün saat 10:00 - 17:00 saatleri arasında açıktır. Giriş ücreti $10'dır. Adres: 500 Ninos Dr. Tel: 805-963-5695

Santa Barbara Museum of Art: Bu harika müze kalıcı ve özel sergilerden oluşmaktadır. Müzenin çok büyük olmamasına rağmen (tüm müzeyi 90 dakikada gezebilirsiniz), müzede etkileyici Asya Sanatı bulunmaktadır ve görmenizi tavsiye ederiz. Pazartesi günü kapalı olup Salı ve Pazar günleri arasında 11:00 ile 17:00 saatleri arasında açıktır. Giriş ücreti $7'dır. Adres: 1130 State St. Santa Barbara, Tel: 805-963-4364

The Botanic Gardens: Botanik bahçeleri inanılmaz güzellikte ve biraz şehrin ters tarafında kalmakta, yinede görülmeye değer bir yerdir. Bitki severlerin muhakkak görmesi gereken yerlerden biridir. Adres: 1212 Mission Canyon Road, Tel: 805-682-4726

Diğer Gezilebilecek Yerler: Santa Barbara Historic Society Museum, The Maritime Museum, Stow House&Railroad Museum, El Presidio State Historic Park, Casa de La Guerra ve The Museum of Natural History.

 

Havaalanı

Santa Barbara Airport - Santa Barbara havaalanı işlek bir havaalanıdır. Hem ticari hem özel uçakların bulunduğu bir havaalanıdır. Havaalanı içerisinde restoran ve hediyelik eşya mağazası bulunmaktadır. Havaalanına rahat ulaşım için taksi servisleri ve otobüs terminali bulunmaktadır. Havaalanına rahat ulaşım için taksi servisleri ve otobüs terminali bulunmaktadır. Santa Barbara Havaalanı'ndan 10 tane kesintisiz şekilde varış noktasına ulaşabilirsiniz: Dollas/DFW, Las Vegas, Seattle, Portland, Los Angeles, San Francisco, Phoenix, Denver, Salt Lake City ve San Jose.

Adresi: 601 Firestone Rd. Goleta, CA 93117

Tel: (805) 967 7111

Santa Barbara Havaalanı'nda Bulunan Şirketler:

American Eagle: 1 800 433 7300

American West Express: 1 800 235 9292

United Express: 1 800 241 6522

Delta Connection: 1 800 221 1212

Horizon Air: 1 800 547 9308

 

Önemli Telefonlar

Nasıl Telefon Edilir? 01190 + alan kodu + tel numarası

Telefon Kodu: Amerika 1, Santa Barbara 805

Ambulans / Polis / İtfaiye: 911

Ana Sayfa | Hakkımızda | Site Haritası | SiteMap | İş Başvurusu | Bize Ulaşın | SSS | Arşiv | Online Danışmanlık
E-bülten | Basında Bilimevi | Arkadışınıza Önerin | Şehir Rehberi
Yurtdışı Eğitim: Dil Okulları | Sertifika | Üniversite | Master | Doktora | İndirimler | Yaz Okulları | Mesleki Dil Eğitimi
Yurtdışı Akademik : Üniversite Öncesi Eğitim | Üniversite Eğitimi | Lisansüstü Eğitim
Yurtdışı Sınavlar : TOEFL | IELTS | GMAT | GRE | SAT
Online Seviye Tespit / Seviye Belirleme Sınavları
Amerika Dil www.amerikadil.com
İngiltere Dil www.ingilteredil.com

Bilimevi RSS Bilimevi Mobil Sürüm Bilimevi'ni Facebook sayfası üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi'ni Twitter üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi'ni Friendfeed üzerinden takip etmek için tıklayınız. Google+
Produced By Bilimevi IT Team

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması açık olarak yasaktır.
© Copyright Bilimevi 2003-2014. Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.


Bu sayfa 0.0990 saniyede gösterime hazirlanmistir!

 

Bilgi İstek Formu


Yaz Okulu

Flash Player Kurmanız Gereklidir Lütfen Flash Player
 Buraya Tıklayarak Yükleyiniz.

Dil Okulu


Sosyal Medya

Bilimevi'ni Facebook sayfası üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi'ni Twitter üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi\ni Friendfeed üzerinden takip etmek için tıklayınız.