Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

23 Temmuz 2014


Dil Eğitimi


Akademik


Bilgi Bankası


Kurlar

1 USD2.0958 TL
1 EUR2.8223 TL
1 GBP3.5797 TL
1 CAD1.9577 TL
1 AUD1.9848 TL
1 NZD1.8182 TL

Anket


Site İçi Arama


 

 
 

Yurtdışı Master Eğitimi

      Yurtdışında master yapmak, doğru ülke, doğru okul ve doğru program seçildiği takdirde, öğrenciye sayısız faydalar sağlayabilir. Biz, Bilimevi olarak, tüm öğrencilerimize okul seçiminden başvuru paketinin hazırlanmasına, başvuru sürecinin yürütülmesinden, kabul alınan okullar arasından gidilecek okulun seçimine ve bu okulun kayıt işlemlerinin yapılmasına hatta uçak biletinizin ayarlanmasına kadar tüm başvuru sürecini bir bütün olarak görüyor ve öğrencilerimize tüm süreç boyunca kesintisiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Burada yurtdışında master yapmak isteyen bir öğrencinin genel olarak süreç hakkında bilgi sahibi olması için gereken bilgileri bulabilirsiniz.
       Aslında yurtdışında master yapmaya karar vermiş her öğrenci için başvuru sürecinin başlangıç noktası farklılık göstermektedir. Kimi öğrenci sürece hangi ülkede master yapması konusundaki kararsızlığını bir sonuca bağlamak noktasından dahil olurken, kimi öğrenci de başvuru yapmayı düşündüğü okulların sayısını ve bu okulların hangileri olacağını kesinleştirme aşamasında sürecin bir parçası olur. Tüm bunlar öğrencinin yurtdışı eğitim ile daha önceden ne kadar ilgilendiği ve ne kadar bilgi sahibi olduğu ile alakalıdır.
       Tum süreci kısaca özetlemeye çalışalım. Öncelikle öğrenci hangi konuda master yapacağina karar vermelidir. Bu karar verilirken; idealler, hedefler ve eğitimsel ve varsa profesyonel geçmiş göz önünde bulundurulmalı ve kendisine her açıdan maksimum faydayı sağlayacağı varsayılan program seçilmelidir.
       Daha sonra öğrenci hangi ülkede bu master programına katılacağına karar vermelidir. Bazı durumlarda öğrenci birden fazla ülkede okullara başvuru yapabilir. Her ne olursa olsun, eğitim dili ve girilmesi gereken sınavlar ülkeden ülkeye farklılık gosterebileceği için başvuru yapılacak okulların bulunduğu ülkeyi/ülkeleri kesinleştirmek önemlidir. Bu karara varılırken katılınıcak master programının ülkeler bazındaki durumu da göz önüne alınmalıdır.
       Bu aşamadan sonra okul seçimi önemlidir. Okullar seçilirken öğrenci herşeyden once nasıl bir okulda eğitim almak istediğine karar vermelidir. Girilmesi ve okuması zor, uluslararası üne sahip bir okulda mı, yoksa rahatça okuyabileceği, kendisini çok zorlamayacağını düşündüğü, kabul alınması kolay bir okulda mı? Tabi buna karar verirken öğrenci geçmiş eğitim hayatını, not ortalamalarını, girdiği/gireceği sınavlardan mevcut yada olası alacağı skorları, kısaca tüm 'qualification'larını da gözardı etmemelidir. Ayrıca, öğrenci seçtiği okulun programı hakkındada başvurudan önce yeterli bilgiye sahip olmalı ve istek ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını düşündüğü okullara başvuru yapmalıdır. Son olarak okulun bulunduğu yer, ücretleri, sosyal imkanları vs.. gibi özellikler de önemsenmelidir.
       Öncelikle bir ön başvuru listesi hazırlanmalı ve gidilebilecek tüm alternatif okullar belirlenmelidir. Genelde birden fazla okula başvuru yapıldığından, kaç okula başvuru yapılacağı belirlendikten sonra, ön başvuru listesindeki okullar başvuru yapılacak okul sayısına ulaşana kadar bir kaç defa eleminasyona tabi tutulmalı ve yaklaşık başvuru yapılacak okul sayısına ulaşılmalıdır.
       Okullar belirlendikten sonra, her okulun ayrı ayrı son başvuru tarihi ve başvuru şartları çıkartılmalıdır. Daha sonra başvuru tarihine göre başvuruda istenilen belgeler hazırlanmalıdır. Girilmesi gereken sınavlar belirlenip bunlara hazırlanılmalıdır. Doğal olarak tüm bunlar için yeterli zaman gerektiğinden, öğrenci bu işlemlere çok önceden başlamalı, mesela 1 yıl veya 8-9 ay önce, ve buna göre de sınavlara hazırlanmalıdır.
       Son başvuru tarihinden önce okulların elinde olacak şekilde başvuru için gerekli belgelerden oluşan başvuru paketleri okullara gönderilmelidir. Bu aşamadan sonra okullarla sürekli irtibat halinde olunmalı ve tüm süreç sıkı olarak takip edilmelidir.
       Sonuçlar gelmeye başladığında, öğrenci bazı okulardan kabul bazı okullardan red alabilir. Bu başvuru listesinin ne kadar iyi yapıldığı ile alakalıdır. Eğer öğrenci kendi özelliklerinin çok üstünde okullara başvuru yaptıysa redlerin fazla olma ihtimali yüksektir. Dolayısıyla burada da profesyonel yardım alıp iyi bir başvuru listesi yapmak çok önemlidir. Sonuçta, kabul alınan okullar birden fazla ise tekrar iyi bir değerlendirme ile en uygun olan okul seçilmelidir.
       BILIMEVI tüm bu süreçte size profesyonel danışmanları ile eksiksiz bir danışmanlık hizmeti vermek için çalışmaktadır.
Bu metinde genel olarak master başvuru sürecinin nasıl işlediği ile ilgili genel bir bilgi verilmiştir. Ülkelere göre master başvuruların nasıl yapılacağı, gereken belgeler/sınavlar ve süreç ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için: danismanlik@bilimevi.com
Ana Sayfa | Hakkımızda | Site Haritası | SiteMap | İş Başvurusu | Bize Ulaşın | SSS | Arşiv | Online Danışmanlık
E-bülten | Basında Bilimevi | Arkadışınıza Önerin | Şehir Rehberi
Yurtdışı Eğitim: Dil Okulları | Sertifika | Üniversite | Master | Doktora | İndirimler | Yaz Okulları | Mesleki Dil Eğitimi
Yurtdışı Akademik : Üniversite Öncesi Eğitim | Üniversite Eğitimi | Lisansüstü Eğitim
Yurtdışı Sınavlar : TOEFL | IELTS | GMAT | GRE | SAT
Online Seviye Tespit / Seviye Belirleme Sınavları
Amerika Dil www.amerikadil.com
İngiltere Dil www.ingilteredil.com

Bilimevi RSS Bilimevi Mobil Sürüm Bilimevi'ni Facebook sayfası üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi'ni Twitter üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi'ni Friendfeed üzerinden takip etmek için tıklayınız. Google+
Produced By Bilimevi IT Team

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması açık olarak yasaktır.
© Copyright Bilimevi 2003-2014. Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.


Bu sayfa 0.1019 saniyede gösterime hazirlanmistir!

 

Bilgi İstek Formu


Yaz Okulu

Flash Player Kurmanız Gereklidir Lütfen Flash Player
 Buraya Tıklayarak Yükleyiniz.

Dil Okulu


Sosyal Medya

Bilimevi'ni Facebook sayfası üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi'ni Twitter üzerinden takip etmek için tıklayınız. Bilimevi\ni Friendfeed üzerinden takip etmek için tıklayınız.